Ndërlidhjet

GOETTINGEN


Kancelari gjerman Gërhard Shroeder ka kritikuar sot kundërshtarët e tij politikë, duke thënë se ata po e ndejkin, siç e ka quajtur ai, një " fushatë të shëmtuar" kundër anëtarësimit të mundshëm të Turqisë në Bashkimin Evropian. Shroeder ka thënë se Gjermania dhe Bashkimi Evropian duhet t'i ofrojnë pikëpamjet e tyre Turqisë për anëtarësim në BE.
XS
SM
MD
LG