Ndërlidhjet

MOSKË


Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në ndërtesën e sigurimit të mbrëndshëm rus, në jug të republikës Ingushetia. Njoftohet për dy persona të vdekur dhe mbi 15 të tjerë të plagosur. Ingushetia kufizohet me Çeçeninë, ku trupat ruse janë duke i luftuar kryengritësit çeçenë, për gati 4 vjet.
XS
SM
MD
LG