Ndërlidhjet

STOCKHOLM


Bashkimi Evropian ka thënë se ende shpreson se Suedia do t'i bashkohet euro zonës, pavarësisht prej rezultateve të djeshme të referendumit, ku qytetarët suedezë votuan për të kundërtën. Pas votave të numërurara rezultati ishte 56 për qind kundër euros dhe 41 për qind në favor të saj. Pjesëmarrja në votime ishte 81 për qind.
XS
SM
MD
LG