Ndërlidhjet

BAGDAT


Një ushtar amerikan është vrarë në kryeqytetin irakian si pasojë e një sulmi mbi njësinë e tij gjatë kohës së patrullimit.
Agjencia Franceze e lajmeve, AFP, bën të ditur dhe për vrasjen e shefit të policisë irakiane të qytetit të Kalixhës.
Ndërkaq trupat e koalicionit arrestuan sot në Tikrit 5 veta, të cilët dyshohet se janë të përfshirë në sulmet kundër trupave amerikane.
XS
SM
MD
LG