Ndërlidhjet

VJENË


Irani bëri të ditur sot se do vazhdojë bashkëpunimin me Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore lidhur me programet bërthamore të tij.
Ky vendim erdhi pas kërkesës për bashkëpunim nga ana e kreut të kësaj Agjencie, Mohamed El Baradei në hapje të asmablesë së agjencisë që drejton, e cila gjithashtu do shqyrtojë dhe gjendjen në Korenë e Veriut.
XS
SM
MD
LG