Ndërlidhjet

MOSKË


Një kamion me lëndë shpërthyese shkaktoi shkatërrimin e ndërtesës së sigurimit të brendshëm rus në Ingusheti, ku për pasojë humbën jetën së paku 5 vetë dhe u plagosën rreth 40 të tjerë.
Ingushetia është republikë fqinje me Ceceninë ku prej 4 vitesh vazhdojnë luftimet mes forcave ruse dhe luftëtarëve cecenë.
XS
SM
MD
LG