Ndërlidhjet

STOKHOLM


Kryeministri suedez, Goran Pearson, tha se do të qëndrojë në këtë detyrë, pavarësisht se suedezët votuan dje kundër përdorimit të euros si monedhë e vendit.
Pjesëmarrja në referendumin për futjen në eurozonë ishte 81 për qind, derisa 56 përqind votuan kundër dhe 42 për qind e votuesve suedezë ishin pro monedhës së përbashkët.
XS
SM
MD
LG