Ndërlidhjet

HELSINKI


Miratimi i djeshëm përmes referendumit lidhur me hyrjen e Estonisë në Bashkimin Evropian është përshëndetur nga Brukseli zyrtar.
Nga ky vendim përfiton jo vetëm Estonia, por dhe Finlanda dhe gjithë rajoni i Detit Balltik, ka deklaruar presidenti finalndez Matti Vanhanen.
Estonia është i teti në mesin e 10 vendeve kandidate që mbajtën referendumin e miratimit për të hyrë në BE. Këto vende pritet të hyjnë në Bashkimin Evropan në maj të vitit 2004.
XS
SM
MD
LG