Ndërlidhjet

MOSKË


Nga shpërthimi i një kamioni të mbushur me lëndë shpërthyese u shkatërrua ndërtesa e Shërbimit Federal të Sigurisë së brendshme në Ingusheti.
Nga ky sulm, që besohet të jetë atentat vetvrasës humbën jetën së paku dy njerëz dhe u plagosën 25 të tjerë.
Republika e Ingushetisë është fqinje me Ceceninë, ku luftimet mes luftëtarëve cecenë dhe forcave ruse vazhdojnë prej katër vitesh.
XS
SM
MD
LG