Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar shqiptar dhe 13 irakienë të tjerë janë plagosur në një sulm me granatë në qytetin verior Mosul.
Ushtria amerikane njoftoi se ndaj tyre është hedhur granata para ndërtesës së bashkisë së qytetit.
Shqipëria në Irak ka dërguar rreth 100 ushtarë, në kuadër të forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG