Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë njoftoi se në 26 dhe 27 shtator, presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin do të takohen në rezidencën presidenciale Kamp David.
Zëdhënësi Scott McClellan tha se Bush dhe Putin gjatë takimit do të diskutojnë për "thellimin e bashkëpunimit për t'ia dalë në krye me sfidat e shekullit 21".
XS
SM
MD
LG