Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia dhe Mali i Zi do ta zvoglojnë armatën për 30 mijë pjesëtarë, si pjesë e përpjekjeve për reformimin e ushtrisë dhe vendosjen e lidhjeve më të përafërta me NATO-n, tha ministri i Mbrojtjes.
Vendi nuk mund të ketë mbi 50 mijë njerëz në armatë, tha Boris Tadiq, duke shtuar se reduktimet nevoiten për bashkangjitjen eventuale të Serbisë dhe Malit të Zi në Partneritetin për Paqe.
XS
SM
MD
LG