Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kosovës Ibrahim Rugova ka pritur sot në rezidencën e tij kryeshefin e Shtabit Madhor të Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Myers. Presidenti Rugova e ka njoftuar gjeneralin Myers për zhvillimet në Kosovë dhe e ka falenderuar për gjithë atë që kanë bërë e po bëjnë Shtetet e Bashkuara për Kosovën. Gjenerali Myers ka deklaruar se forcat paqeruajtëse amerikane nuk do të tërhiqen nga Kosova dhe Bosnja në formë unilaterale.
XS
SM
MD
LG