Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan dhe ai i Indisë, Atal Behari Vajpej, kanë bërë thirrje për një rol të madh të Kombeve të Bashkuara në Irak. Ata kanë thënë se një rezolutë e re e Kombeve të Bashkuara për Irakun do t'i ndihmonte rreth vendimit të tyre nëse do të dërgojnë trupa për shtimin e sigurisë atje.
XS
SM
MD
LG