Ndërlidhjet

BAGDAD


Komisioneri i Bashkimit Evropian për marrëdhënie me jashtë, Kris Paten, u ka bërë thirrje sot fuqive të mëdha botërore që të harrojnë dallimet e tyre të para luftës në Irak dhe të përqendrohen në rindërtimin e këtij vendi. Gjatë qendrimit të tij në Bagdad, Paten ka thënë se rindërtimi i Irakut është në interes të të gjithë bashkësisë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG