Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder tha se Gjermania është e gatshme të ndihmojë stërvitjen e policëve dhe ushtarëve irakienë.
Në një intervistë dhënë shtypit të vendit, Schroeder ka ripërsëritur se Kombet e Bashkuara duhet të luajnë një rol të rëndësishëm në Irak, por ka pranuar se ato tani për tani nuk mund të ofrojnë siguri atje.
XS
SM
MD
LG