Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder ka thënë se Gjermania është e gatshme të ndihmojë stërvitjen e policëve dhe ushtarëve irakianë. Në një intervistë për mediat e vendit, Schroeder ka ripërsëritur se Kombet e Bashkuara duhet të luajnë një rol të rëndësishëm në Irak, por ka pranuar se ato tash për tash nuk mund të ofrojnë siguri atje.
XS
SM
MD
LG