Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder dhe presidenti francez, Jasques Chirak, kanë propozuar sot në Berlin investimin e 10 projekteve të mëdha për avansimin e ekonomisë së Bashkimit Evropian. Në bisedimet dy palëshe ishin kanë marrë pjesë edhe anëtarë të kabinetëve qeveritare të të dyja vendeve, por nuk është bërë e ditur shuma e këtij investimi.
XS
SM
MD
LG