Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga pasojat e të shtënave me armë zjarri në një pritë afër qytetit Tikrit në Irak, ka informuar zëdhënësi ushtarak amerikan, William McDonald. Ky incident ndodhi pak para mesnatës së ditës së enjte. Të plagosurit janë evakuuar për trajtim mjekësor.
XS
SM
MD
LG