Ndërlidhjet

RIÇMOND, SHTETET E BASHKUARA


Sot në orët e hershme të mëngjesit, tajfuni i fuqishëm Isabel ka goditur me pasoja shkatërruese Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara. Të reshurat dhe era e fuqishme kanë shkatërruar kulmet e shtëpive, kanë shkaktuar dëmtime në rrjetin elektrik dhe kanë detyruar mbylljen e aeroporteve.
Agjencia Reuters informon se nga pasojat e kësaj stuhie kanë humbur jetën dy persona.
XS
SM
MD
LG