Ndërlidhjet

VARSHAVË


Shefi i Shtabit të ushtrisë amerikane, gjenerali Richard Mayers, po diskuton me zyrtarët e lartë polakë gjendjen në Irak, problemet që lidhen me terrorizmin dhe me rolin e NATO-s.
Polonia drejton aktualisht një nga tre zonat e sigurisë në Irak dhe ka nën kontroll 9'500 trupa.
XS
SM
MD
LG