Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania është e gatshme të ndihmojë në aftësimin e forcave të sigurisë irakiane, tha kryetari i qeverisë gjermane, Gerhard Schroeder.
Schroeder, në një koment të botuar në të përditshmen amerikane Nju Jork Tajms, shkruane se Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara duhet të punojnë së bashku për të fituar paqen në Irak.
XS
SM
MD
LG