Ndërlidhjet

PRAGË


Uragani Isabel ka goditur bregun lindor të Shteteve të Bashkuara, duke vrarë 12 njerëz dhe duke shkaktuar dëme materiale, si rrëzimin e shtyllave të energjisë elektrike, të pemëve e të tjerë.
Mbi 2 milionë njerëz në shtetin e Virxhinias kanë mbetur pa energji elektrike dhe mbi 100 mijë njerëz po vuajnë nga mungesa e energjisë në Uashington e po kaq në Nju Xhersi.
Uragani në fjalë vazhdon të paraqesë rrezik për shkak të përmasave, që janë të afërta me ato të Italisë.
XS
SM
MD
LG