Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kreu i Gjykatës së Kombeve të Bashkuara për ish Jugosllavinë në Hagë, Teodor Meron, tha gjatë vizitës së tij në Beograd, se arrestimi i Mlladicit mbetet përparësi për këtë Gjykatë.
Meron deklaroi se mardhëniet mes Gjykatës dhe Serbisë e Malit të Zi janë përmirësuar në vitet e fundit, por ai shtoi se arrestimi i Mlladicit, i cili besohet se fshihet diku në Serbi e Mal të Zi, mbetet pengesë.
XS
SM
MD
LG