Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryetari i Gjykatës Penale Ndërkombëtare të Hagës, Teodor Meron ka kërkuar arrestimin urgjet të ish-shefit të ushtrisë së serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiqin dhe të 18 personave të tjerë të akuzuar që mund të ndodhën në Serbi. Në fund të vizitës së tij në Beograd, Meron ka thënë se trasferimi i këtyre personave nw gjykatën e Hagës, është një çështje urgjente.
XS
SM
MD
LG