Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti i Francës, Zhak Shirak, kryeministri britanik, Toni Bler dhe kancelari gjerman, Gerhard Shroeder po diskutojnë në Berlin rreth gjetjesës së një qendrimi të përbashkët për Irakun. Gjermania dhe Franca e kishin kundërshtuar luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Irak. Shroedër dhe Shirak pritet të takohen me presidentin amerikan George Bush gjatë javës së ardhshme në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG