Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu të hënën niset për në Nju Jork për të marrë pjesë në sesionin e 58 të Asamblesë së përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, është kumtuar sot nga zyra e presidentit.
Pritet që Alfred Moisiu më 25 shtator të mbajë fjalim në Asamblenë e përgjithshme. Gjatë qëndrimit në Nju Jork zoti Moisiu pritet të takohet me sekretarin amerikan të shtetit, Colin Powell dhe me kandidatin për nominim demokrat presidencial amerikan, Wesley Clark.
XS
SM
MD
LG