Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair është taluar sot me homologun e tij spanjoll Hoze Maria Aznar. Iraku ishte në qendër të diskutimit të tyre. Britania dhe Spanja janë mbështetësit kryesorë të politikës amerikane në Irak. Takimi Blair-Aznar vjen vetëm një ditë pas takimit me presidentin francez Shirak dhe kryeministrin gjerman Gerhard Shrëder. Të tre udhëheqësit dje ranë dakort në parim për kalimin e pushtetit tek irakianët.
XS
SM
MD
LG