Ndërlidhjet

HAGË


Në Tribunalin Ndërkombëtar për krime të luftës në Hagë, javën e ardhshme do të vazhdojë gjykimi i Sllobodan Millosheviqit dhe ish-oficerëve të ushtrisë serbe të Bosnjës, të cilët akuzohen për krime të kryera në Serbenicë. Në këtë gjykatë do të paraqiten edhe të akuzuarit Jovica Stanishiq, Franko Simatoviq, Milan Milotinoviq, Dragoljub Ojdaniq dhe Nikola Shahinoviq.
XS
SM
MD
LG