Ndërlidhjet

MITROVICË


Nesër në Mitrovicë do të fillojë gjykimi i ish kryetarit të këshillit kombëtar serb në veri të Kosovës, Milan Ivanoviq dhe i kryetarit të Kuvendit komunal të këtij këshilli, Nebojsha Joviq. Ata akuzohen për pjesëmarrje në trazirat e 8 nëntorit të vitit 2002, kur te ura kryesore e këtij qyteti, turma e mbledhur ishte përleshur me pjesëtarët e KFORI-it.
XS
SM
MD
LG