Ndërlidhjet

HAGË


Ish kryeministri i Jugosllavisë Ante Markoviq do të dëshmojë në Tribunalin e Hagës kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq, njoftojnë mediat kroate. Ndërkohë, në Tribunalin e Hagës përveç Sllobodan Millosheviqit, javën e ardhshme do të paraqiten edhe të akuzuarit: Jovica Stanishiq, Franko Simatoviq, Milan Millutinoviq, Dragoljub Ojdaniq dhe Nikola Shainoviq.
XS
SM
MD
LG