Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një delegacion i lartë izraelit dhe zyrtarët amerikanë sot në Uashington do të diskutojnë për barrierën kontraverze të sigurisë, që Izraeli e ndërton në Bregun Perëndimor.
Administrata ka shprehur pakënaqësi nga ndërtimi i gardhit mbrojtës, të cilin presidenti George Bush e ka quajtur "problem" për paqen në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG