Ndërlidhjet

TOKIO


Kryeministri japonez Junichiro Koizumi e emërtoi kabinetin e ri dhe i zëvendësoi disa ministra kyçë.
Kabineti u lëkund pasi Koizumi u zotua t'i çojë përpara reformat ekonomike në prag të zgjedhjeve parlamentare, që mund të mbahen në nëntor.
XS
SM
MD
LG