Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot ndodhi një shpërthim afër selisë së Kombeve të Bashkuara në Bagdad.
"Bomba shpërtheu në një makinë dhe vrau dy njerëz. Njëri ishte sulmuesi dhe tjetri roja irakiene", tha zëdhënësi i ushtrisë amerikane Sean Kirley.
Ndërkaq, zëdhënësja e Kombeve të Bashkuara tha se për personelin e organizatës Botërore puna në Irak gjithnjë e më shumë vështirësohet.
"Edhe sa njerëz duhet të vdesin që Kombet e Bashkuara këtu të punojnë në kushte të sigurta", tha zëdhënësja Antonia Paradela.
XS
SM
MD
LG