Ndërlidhjet

BAGDAT


Administrata amerikane ka emëruar sot si këshilltar të lartë të Ministrisë irakiane të naftës, Robert McKee, qytetar amerikan me karrierë të gjatë në industrinë e naftës. McKee pritet që të nisë nga puna në fillim të muajit të ardhshëm dhe do t'i raportojë drejtpërsëdrejti administratorit civil të Irakut, Paul Bremer.
XS
SM
MD
LG