Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtarët izraelitë kanë vrarë një palestinez në shkëmbim-zjarrin e sotëm në Hebron të Bregut Perëndimor.
Ndërkohë, një delegacion i lartë izraelit dhe zyrtarë amerikanë sot në Uashington do të diskutojnë për barrierën kundërthënëse të sigurisë, që Izraeli e ndërton në Bregun Perëndimor.
Administrata ka shprehur pakënaqësi nga ndërtimi i gardhit mbrojtës, të cilin presidenti George Bush e ka quajtur "problem" për paqen në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG