Ndërlidhjet

BAGDAT


Burimet ushtarake amerikane bënë të ditur se ushtarët, të cilët qëlluan për vdekje kameramanin e agjencisë Reuters, Mazen Dana, muajin e shkuar, kishin vepruar brenda rregullave.
Ushtarët kishin menduar se kamera e Danës, ishte granatë dhe shprehën keqardhje për këtë incident.
XS
SM
MD
LG