Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëdhënësi ushtarak amerikan, Anthony Reinoso ka thënë sot se gjatë përleshjeve të natës së kaluar me banorët e fshatit afër qytetit Fallujah, trupat e Shteteve të Bashkuara kanë vrarë së paku një irakian. Agjencitë e lajmeve më herët kishin transmetuar se burime spitalore në vendin Sijr kishin raportuar për vrasjen e tre irakianëve nga sulmet tokësore dhe ajrore të trupave të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG