Ndërlidhjet

LONDËR


NATO-ja e ka gjetur rolin e ri të saj: luftën kundër terrorizmit dhe jostabilitetit global, ka deklaruar shefi i ri i aleancës Jaap de Hoop Scheffer, i cili dje u zgjodh pasardhës i sekretarit të përgjithshëm George Robertson.
De Hoop Scheffer u ka deklaruar mediave britanike se NATO-ja mbetet i rëndësishëm ashtu si gjatë Luftës së Ftohtë, kurse tani armiku i aleancës nuk është Pakti i Varshavës por terrorizmi ndërkombëtar, jostabiliteti dhe pasiguria.
XS
SM
MD
LG