Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut i ka hedhur poshtë thirrjet e Agjencisë Ndërkombëtare Bërthamore për të braktisur programin e saj bërthamor dhe bashkangjitur Marrëveshjes për Mos-proliferimin Bërthamor.
Agjencia verikoreane e lajmeve tha se rezoluta e agjencisë "nuk vlen të shqyrtohet" dhe është rezultat i politikës "armiqësore" të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG