Ndërlidhjet

HAGË


Forcat serbe kanë vrarë qindra të burgosur myslimanë nga mesi i vitit 1995, deklaroi dëshmitari i prokurorisë Momir Nikoliç, në gjykimin e dy serbëve të Bosnjes të akuzuar për masakrën në Srebrenicë.
Dëshmitari tha se të burgosurit ishin vrarë me bomba dhe armë automatike.
XS
SM
MD
LG