Ndërlidhjet

TEHERAN


Përfaqësuesi i Iranit në Agjencinë Ndërkombëtare Bërthamore tha se Teherani do ta zvoglojë bashkëpunimin me agjencinë e Kombeve të Bashkuara.
Ali Akbar Salehi tha se Teherani ka vendosur t'i përmbushë obligimet sipas Marrëveshjes për Mos-proliferimin Bërthamor dhe "asgjë më tepër".
XS
SM
MD
LG