Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një prokuror serb ka ngritur aktakuzën kundër Sllobodan Millosheviqit për pjesëmarrje në vrasjen e ish presidentit serb, Ivan Stamboliq dhe për përpjekjet për vrasjen e udhëheqësit të opozitës, Vuk Drashkoviq në vitin 1999. Ish presidenti serb, Stamboliq u zhduk në vitin 2000, ndërsa kufoma e tij u gjetë gjatë këtij viti.
XS
SM
MD
LG