Ndërlidhjet

NJU JORK


Një zyrtar i lartë amerikan e ka hedhur poshtë propozimin e kreut të qeverisë irakiene Ahmad Chalabi, për bartjen e pushtetit tek autoritetet e Irakut.
"Ju siguroj se amerikanët, presidenti Bush dhe shumica e aletëve tanë nuk janë të gatshëm t'ua dorëzojnë pushtetin 25 personave, të cilët nuk janë të zgjedhur", ka thënë zyrtari amerikan.
XS
SM
MD
LG