Ndërlidhjet

BAGDAD


Një irakien e ka humbur jetën dhe 22 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në rrugë, e cila aty ishte vendosur për ushtarët amerikanë.
Ndërkohë, ushtria amerikane njoftoi se ka konfiskuar dinarë të falsifikuar të Irakut në vlerë prej mbi 10 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG