Ndërlidhjet

BRUKSEL


Gjykata supreme e Belgjikës i hodhi poshtë akuzat për krime të luftës kundër ish presidentit amerikan George Bush dhe kryeministrit izraelit Ariel Sharon.
Akuzat ishin ngritur nga shtetas të huaj për rolin e ish presidentit amerikan në Luftën e Gjirit, dhe për rolin e Sharonit në masakrën e vitit 1982 në Liban.
XS
SM
MD
LG