Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Katër palestinezë dhe një ushtar izraelit janë vrarë gjatë vërsuljeve izraelite në Hebron të Bregut Perëndimor dhe në një kamp refugjatësh në Gazë.
Në Ramallah, kryenegociatori palestinez Saeb Erekat tha se izraelitët e sabotojnë planin e paqes.
"Ky shkallëzim është pjesë e politikës së qeverisë izraelite për minimin e procesit të paqes, shkatërrimin e planit paqësor dhe minimin e vizionit të presidentit George Bush për dy shtetet", tha Erekat.
XS
SM
MD
LG