Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush në nëntor planifikon ta vizitojë Britaninë e Madhe.
Pallati i Bakingamit njoftoi se Bush e ka pranuar ftesën e Mbretëreshës Elizabeth për të qëndruar në rezidencën mbretërore në 19 dhe 20 nëntor.
Zyra e kryeministrit Tony Blair tha se vizita paraqet "mundësi të rëndësishme për thellimin e marrëdhënieve të ngushta".
XS
SM
MD
LG