Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administrata e presidentit amerikan George Bush mbetet e bindur se Saddam Husseini ka patur armë të shkatërrimit në masë, që ishte arsyeja kryesore për luftën në Irak, tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scot McClellan.
Rreth 1.400 ekspertë ushtarakë amerikanë dhe britanikë së shpejti do ta publikojnë raportin për armët e Irakut, por njoftimet paraprake thonë se nuk janë gjetur dëshmi për armët e shkatërrimit në masë në Irak.
Sekretari i jashtëm britanik Jack Straw ka deklaruar se mosgjetja e dëshmive fizike për armët e ndaluara, nuk domethënë se ato nuk ekzistojnë.
XS
SM
MD
LG