Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë sot dhe dy të tjerë janë plagosur në një sulm me granatë mbi automjetet ushatarke amerikane në qytetin Kirkuk në veri të Irakut. Ndërkaq, burimet ushtarake amerikane njoftojnë se nga një sulm tjetër, në afërsi të Bagdadit gjatë natës së kaluar, kanë humbur jetën 8 civilë irakianë dhe janë plagosur 18 të tjerë.
XS
SM
MD
LG